SN74F30NG4
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SN74F30NG4
Logic Type : NAND Gate
Packaging : Tube
Product Category : Inverters
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Features : -
Logic Level - High : 2V
Logic Level - Low : 0.8V
Package / Case : 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Part Status : Active
Current - Output High, Low : 1mA, 20mA
Max Propagation Delay @ V, Max CL : 5ns @ 5V, 50pF
Number of Circuits : 1
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Current - Quiescent (Max) : -
Mounting Type : Through Hole
Number of Inputs : 8
Supplier Device Package : 14-PDIP
Series : 74F